Starfield Wiki:Perfekcja nie jest wymagana

Z Starfield Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niesamowitym jest fakt, że stworzenie zarówno zalążka artykułu, jak i uzupełnienie niekompletnej strony są równie wartościowymi czynnościami, a każda z nich jest wspaniałym wkładem w Starfield Wiki. Jedną z największych zalet systemu wiki jest to, że wszystkie niekompletne lub słabo napisane strony mogą ewoluować do wykończonych, świetnie się prezentujących dzieł dzięki procesowi wspólnej edycji. Daje to naszemu podejściu do katalogowania informacji przewagę nad innymi systemami tworzenia treści w internecie. Dodawanie więc nawet samych szkiców jest wspierane i doceniane.

Podczas gdy strona może na początku wyglądać chaotycznie lub - co gorsze - odrzucać czytelnika swoim wyglądem, powinniśmy się cieszyć potencjałem, jaki ma w sobie do rozbudowania wiki. Proces edycji może zmienić każde brzydkie kaczątko w świetną kompilację prozy.

Oczywiście, żaden redaktor nie kocha tych wątpliwej jakości artykułów, więc ich sporadyczny krytycyzm może być czasami pożyteczny. Jest on akceptowalny, jednak priorytetem powinna być dla nas poprawa stron, które nie pasują w obecnej formie do naszej wiki. W ekstremalnych przypadkach, tekst który jest poza wszelkimi nadziejami na możliwość poprawy zostanie usunięty ze Starfield Wiki. Jednak decyzja ta nigdy nie będzie podjęta z lekkim sercem.