Starfield Wiki:Założenie dobrej woli

Z Starfield Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Założenie dobrej woli jest jedną z głównych zasad na naszej wiki. Oznacza to, że powinieneś zawsze zakładać, że ludzie starają się pomóc w rozbudowie projektu zamiast mu szkodzić (chyba że masz wyraźne dowody, że jest odwrotnie).

Poniżej znajdują warunki działania w dobrej wierze:

  • Osoba starała się najlepiej, jak umiała.
  • Osoba starała się przynieść korzyść społeczności.
  • Osoba nie miała złych zamiarów.

Jeżeli możesz rozsądnie założyć, że coś jest błędem, po prostu to popraw. Nie musisz od razu wycofywać całej zmiany lub oznaczać jej jako akt wandalizmu. Nie zachowuj się, jakby czyny tej osoby były celowe, nawet jeśli mogło to być wandalizmem. Zawsze staraj się współpracować z użytkownikiem, aby poprawić jego błędy, zamiast ślepo udowadniać, że masz rację. Jeśli potrzeba, odsyłaj użytkownika do zasad, regulaminów, wytycznych oraz dyskusji, które toczyły się w przeszłości, a które mogą mu pomóc. Pomoże to w zapobieganiu nieporozumień wśród członków naszej społeczności.

Pamiętaj jednak, że redaktorzy nie muszą zakładać dobrej woli w przypadku, gdy istnieje jasny dowód na to, że czyny użytkownika wypływają ze złej woli. Zaliczyć do nich można perfidny wandalizm, kłamstwa i brak chęci współpracy.

Zewnętrzne linki[edytuj kod]