Starfield Wiki:Zalążek artykułu

Z Starfield Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zalążki artykułów są stronami, które są za krótkie, by zapewnić encyklopedyczną wartość i nie zostały jeszcze odpowiednio rozwinięte przez redaktorów. Zostały utworzone, jednak są niekompletne i nie zawierają wszystkich informacji na dany temat. Zalążki artykułów nie są bezwartościowe, są raczej pierwszym krokiem do utworzenia pełnej strony.

Nie wszystkie krótkie strony są zalążkami artykułów. Zalążkiem jest strona, którą trzeba jeszcze uzupełnić informacjami. Jeżeli strona zawiera już wszystkie informacje na dany temat, to - nawet jeśli jest krótka - nie jest ona zalążkiem.

Tworzenie zalążka[edytuj kod]

Aby oznaczyć stronę jako zalążek wystarczy dodać szablon zalążka na górze tworzonej strony. Czasami zauważysz ten tag również na dole strony - przenieś go wtedy na górę, aby ujednolicić strony na wiki. Aby dodać szablon zalążka wpisz:

{{zalążek}}

Dodanie tagu spowoduje umieszczenie informacji o tym, że strona nie została jeszcze zapełniona, oraz umieści stronę w odpowiedniej kategorii.

Poprawianie zalążków[edytuj kod]

Jeżeli dodasz na stronie wystarczająco dużo informacji, aby w Twojej opinii zalążek stał się pełnoprawną stroną, powinieneś usunąć powyższy tag, aby strona nie wyświetlała się już na liście stron niekompletnych.

Pamiętaj, że tag niekoniecznie powinien zostać usunięty ze strony tylko dlatego, że ma ona dużo treści. Jeżeli strona nadal potrzebuje znaczącego rozwinięcia, tag zalążka powinien na niej pozostać. Przed usunięciem tagu zalążka sprawdź, czy strona posiada elementy opisane w poradnikach.

Szczegóły te nie są konieczne dla wszystkich stron. Są one jednak wyznacznikiem, który pomoże nam ujednolicić Starfield Wiki dla czytelnika.

Lista zalążków[edytuj kod]

Aktualną listę stron oznaczonych jako zalążki możesz znaleźć w kategorii niekompletnych stron.

Zewnętrzne linki[edytuj kod]